Az iskola története

A HORVÁT NEMZETISÉG SZOLGÁLATÁBAN

TÖRTÉNETÜNK, VONZÁSKÖRZETÜNK

iskolakulso067a

Intézményünk több mint hetvenéves múltra tekint vissza (előbb délszláv, majd horvát-szerb, 1993-tól pedig önálló horvát iskolaként működik). Többcélú horvát nemzetiségi intézményként nevelő-oktató munkája szerves részét képezi a magyar közoktatási rendszernek, ugyanakkor a magyarországi horvát nemzetiségi kultúra megőrzésének és ápolásának színtere is.

Iskolánk sajátos helyet foglal el a fővárosi és az országos közoktatási rendszerben nemzetiségi volta miatt. Speciális nevelési és oktatási, valamint kulturális tartalmaival gazdagítja a magyar nemzeti kultúrát.

Tanulóink Magyarország horvátok lakta településeiről, Budapestről, a főváros vonzáskörzetéből, valamint külföldről iratkoznak be. Így fogadunk tanulókat Zala, Bács-Kiskun, Vas, Győr-Moson-Sopron és Pest megyéből, valamint Horvátországból, Bosznia-Hercegovinából és a Vajdaságból. A beiratkozás motívációi között elsősorban a horvát származás dominál, míg a nem horvát nemzetiségűeket a horvát nyelv és kultúra iránti érdeklődés vezérli. Sok szülő az iskolánkra jellemző családias légkör miatt íratja be hozzánk gyermekét.

Nevelő-oktató tevékenységünk három pedagógia szakaszt ölel fel: óvodai nevelés, alapfokú nevelés-oktatás, középfokú nevelés-oktatás, ennek megfelelően négy intézményegységet: óvodát, általános iskolát, gimnáziumot és kollégiumot működtetünk.

Évfolyamok száma:

Óvoda: 3 vegyes életkorú csoport
Általános iskola: 8 évfolyam
Gimnázium: 5 évfolyam (1 nemzetiségi előkészítő évfolyam)

iskolakulso070a